P R O T I P O Ž Á R N Í ... K L A P K Y.......Omnia purificat ignis
Lubomír Klouda, OZO (odborně způsobilá osoba v požární ochraně)
Kontakt: Klimentská 48, Praha 1 | Tel.: 602 279 399 | E-mail: L.Klouda@seznam.cz
Omnia purificat ignis
Pokud stavební dozor neupřesňoval během stavby průběžnou instalaci požárně technických zařízení podle požárně bezpečnostního řešení, je skoro pozdě. Stavebníci většinou zanedbávají pokyny z požárně bezpečnostního řešení a při kolaudaci se diví, proč kolaudace neprojde. Právě tak u nekvalitních požárně bezpečnostních řešení volí zbytečně drahé možnosti, když by šlo vše zjednodušit a zlevnit. Leč i tuto neblahou situaci lze napravit ještě před tím, než dojde ke kolaudaci. Čím dříve, tím levněji. (Těžko dávat neestetické požární ucpávky do hotové koupelny, lépe je skrýt pod obklad ještě v průběhu stavby.)

Nemylte se, že Vám stačí před kolaudací rozvěsit tabulky směru úniku a pověsit jeden minimax. Tabulky Vám sice rád přilepím, minimax pověsím a zpracuji veškerou dokumentaci, ale ve vlastním zájmu mne kontaktujte ještě u hrubé stavby; můžete ušetřit statisíce ve změně požárně bezpečnostního řešení či při stavebních úpravách, které jsou u hrubé stavby levné a u hotové stavby drahé.

Vždy „čutám za své zákazníky“ a nemám profit ze žádné firmy, jejíž výrobky ad hoc doporučuji. Vše je zkušenost a množství úspěšných kolaudací mluví samo za sebe.
<