PROTIPOŽÁRNÍ KLAPKY

Omnia purificat ignis

Služby majitelům nemovitostí Školení Kolaudace, uvedení do provozu Úvod

KOLAUDACE, UVEDENÍ DO PROVOZU

Pokud stavební dozor neupřesňoval během stavby průběžnou instalaci požárně technických zařízení podle požárně bezpečnostního řešení, je skoro pozdě. Stavebníci většinou zanedbávají pokyny z požárně bezpečnostního řešení a při kolaudaci se diví, proč kolaudace neprojde. Právě tak u nekvalitních požárně bezpečnostních řešení volí zbytečně drahé možnosti, když by šlo vše zjednodušit a hlavně zlevnit. Leč i tuto neblahou situaci lze napravit ještě před tím, než dojde ke kolaudaci. Čím dříve, tím levněji. (Těžko dávat neestetické požární ucpávky do hotové koupelny, lépe je skrýt pod obklad ještě v průběhu stavby.)

Nemylte se, že Vám stačí před kolaudací rozvěsit tabulky směru úniku a pověsit jeden minimax. Tabulky Vám sice rád přilepím, minimax pověsím a zpracuji veškerou dokumentaci, ale ve vlastním zájmu mne kontaktujte ještě u hrubé stavby; můžete ušetřit statisíce ve změně požárně bezpečnostního řešení či při stavebních úpravách, které jsou u hrubé stavby levné a u hotové stavby drahé.

Vždy „čutám za své zákazníky“ a nemám profit ze žádné firmy, jejíž výrobky ad hoc doporučuji. Vše je zkušenost a množství úspěšných kolaudací mluví samo za sebe.

Uvádíte-li do provozu požárně bezpečnostní zařízení, vyžadujte výchozí revizi od dodavatele. Pokud na ni „zapomene“ (zapomnětlivý většinou nemá oprávnění výrobce), mohu pomoci zajistit nápravu a provést následnou revizi. Záruční doba dodavatele tím není dotčena.

Nejen požární klapky, jejich revize a servis

1) Požární předpisy a dokumentace

Začlenění, dokumentace, školení, zprostředkování požárního projektování, dokumentace zdolávání požárů, pomoc při jednání se státním požárním dozorem v rozsahu nabídky služeb

2) Veškerá protipožární technika

Revize a servis požárních klapek, dveří, mřížek, žaluzií, světlíků, hydrantů, php, ucpávek a nátěrů, ventilátorů, nouzového osvětlení, požárního větrání, žebříků

3) Kolaudace, uvedení do provozu

Lubomír Klouda
OZO (odborně způsobilá osoba v požární ochraně)

Město: Praha
Tel.: 602 279 399
E-mail: L.Klouda@seznam.cz